14/12/22

Spotkanie świąteczne z udziałem Pani Ambasador w Galerii Delfiny 14.12.2022

14 grudnia 2022 roku o godzinie 18:00 w gościnnych progach Galerii Delfiny rozpoczęło się spotkanie świąteczne. Soledad Krasicka i Pani Ewa Pernal, Przedstawicielka Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego, przywitały przybyłych gości, sympatyków i członków Stowarzyszenia.  Honorowym gościem była Pani Ambasador Republiki Argentyny w Polsce JE Ana Maria Ramirez. 

Kuluminacyjnym punktem wydarzenia było uroczyste wręczenie aktu nadania tytułu honorowego członka  Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego dla JE Any Marii Ramirez. 

Uroczystego wręczenia dyplomu dokonała Przedstawicielka Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego Pani Ewa Pernal wraz z Zespołem Organizacyjnym: Soledad Krasicka, Elżbieta Gołębiowska i Michał Starosta, w obecności przybyłych. 

Pani Ambasador serdecznie podziękowała oraz wygłosiła przemówienie. 

Ten uroczysty akt uczczono lampką argentyńskiego wina. Następnie w rodzinnej atmosferze w artystycznych wnętrzach Galerii przy domowych wypiekach i słodkościach, rozpoczęły się rozmowy z udziałem Pani Ambasador na różne tematy przeplatane anegdotami i ciekawymi historiami. Można było dowiedzieć się o Argentyńskim Konsulu, który tańczył i śpiewał tango. Były rozmowy o piłce nożnej, podróżach. Wspominano założycielkę Galerii Delfinę Krasicką. Na koniec złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne.

 Autor zdjęć Cezary Gołębiowski. Zdjęcia za zgodą Ambasady Republiki Argentyny w Polsce.