11/12/22

 "Posłuchaj, to tango gra"

Formacja Tango Para Todos, grupa będąca pod opieką Fundacji Partytura, wystąpiła 11 grudnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów z koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Tanga, który przypada właśnie 11 grudnia. Data ta została wybrana jako święto tanga nieprzypadkowo - to dzień urodzin jednej z ikon muzyki tangowej - Carlosa Gardela, najsłynniejszego na świecie śpiewaka tang.

Repertuar koncertu zatytułowanego "Posłuchaj, to tango gra" to oczywiście muzyka tangowa, jednak zaprezentowana w zróżnicowanej formie - było m.in.

"Jalousie", ale też "La punalada", "Libertango", czy zaaranżowany na tango utwór "He's a pirate". Duży aplauz zdobył utwór skomponowany specjalnie dla Formacji przez Mikołaja Hertla ze słowami Krystyny Urbańskiej-Hertel pt.

"Wiśnie w czekoladzie", w którym solową partię zaśpiewał Duarte Peralta. A na koniec koncertu zabrzmiała kolęda "Cicha noc", w wykonanie której zaangażowała się też publiczność.

Po koncercie odbył się pokaz tanga w wykonaniu Moniki Kwiatkowskiej i Tomasza Sadlakowskiego, a następnie lekcja kroków tangowych i milonga.

Tym wydarzeniem Formacja Tango Para Todos zakończyła muzycznie rok 2022.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Ursynów, zorganizowany był przez Fundację Partytura we współpracy z Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów. Autorem zdjęć jest Cezary Gołębiowski.