26/11/22


Koncert "Tango uczuć pełne" w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos w sali Terminala Kultury Gocław.

 26 listopada o godzinie 19.00 w pięknej sali Terminala Kultury Gocław odbył się koncert "Tango uczuć pełne" w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos. W repertuarze koncertu znalazły się tanga tradycyjne, jak "Por una cabeza" Carlosa Gardela, oraz kompozycje bardziej nowoczesne, jak "Libertango" Astora Piazzolli. Do wybranych utworów zatańczyła para tancerzy tanga, Monika Kwiatkowska i Tomasz Sadlakowski. Po koncercie odbyła się lekcja kroków tangowych, a następnie potańcówka w rytmie tanga czyli milonga.

Wydarzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Był to pierwszy występ Formacji Tango Para Todos w Terminalu Kultury Gocław i można mieć nadzieję, że będą kolejne, bo Terminal, jak się okazało, to miejsce bardzo przyjazne tangu.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Praga-Południe, a organizowany był przez Fundację Partytura, która ma pod swą opieką Formację Tango Para Todos.

Autorem zdjęć jest Cezary Gołębiowski.