23/11/18

Prezentacja poematu Rafaela Obligado "Santos Vega"

Stowarzyszenie Polsko-Argentyńskie serdecznie zaprasza na spotkanie z poezją argentyńską - prezentację poematu Rafaela Obligado "Santos Vega", w tłumaczeniu Pani Agaty Joanny Kornackiej, które odbędzie się 8. grudnia 2018 roku o godz. 17:00 w sobotę, w Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, Aleja Wilanowska 204.

Spotkanie z Autorką przekładu poprowadzi Pani Ewa Pernal, członek Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ambasady Republiki Argentyny.

Podczas spotkania, Pani Agata Kornacka opowie Czytelnikom o treści poematu, problemach, jakie napotkała podczas tłumaczenia, kompulsjach i obsesjach tłumacza poezji oraz granicach przekładalności.

„Na ręce Czytelnika składam kolejny utwór poświęcony sprawie argentyńskiej, wciąż nie dość przepracowanej, jeśli sądzić powydarzeniach rozgrywających się we współczesnej Argentynie. Zdecydowałam się przetłumaczyć poemat Rafaela Obligado, ponieważ urzekł mnie swoją niespotykaną metryką, melodią i – rzecz jasna – tematyką, która nie pozwala tłumaczowi poruszać się jedynie po powierzchni słów, wzmaga jego czujność i ciekawość, każe sięgnąć głębiej: do źródeł problemu, który został poruszony w poemacie”.