29/03/23

Zaproszenie na prezentację książki z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzu Polską i Argentyną

Publikacja została wydana z okazji 100-nej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Argentyną pt. 200 lat obecności polskiej w Argentynie.

Wydawnictwo postało pod redakcją dr hab. Jerzego Mazurka, dzięki dużemu zaangażowaniu członków, sympatyków Stowarzyszenia oraz innych autorów, we współpracy z Instytutem Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, przy  poparciu Ambasady Argentyny w Polsce i Ambasady RP w Argentynie.

Publikacja jest również uczczeniem 10-letniej działalności Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego, której jest poświęcony jeden z artykułów książki.

Zaproszenie na prezentację, która odbędzie się w najbliższy piątek 31 marca o godzinie 17.00 w Warszawie, przy al. Wilanowskiej 204 oraz pismo JE Any Marii Ramirez, Ambasador Republiki Argentyny, o objęciu patronatem honorowym Ambasady Republiki Argentyńskiej wydarzenia z jednoczesnym podziękowaniem jego organizatorom, zostały zamieszczone poniżej.