09/08/19

Spotkanie w Ambasadzie Republiki Argentyny

Na zaproszenie Pani Ambasador Republiki Argentyny w Polsce 9 sierpnia 2019 przedstawiciele naszego Stowarzyszenia złożyli wizytę w siedzibie misji. W spotkaniu wzięła udział Pani Ambasador Ana Maria Ramirez wraz z grupą współpracowników, a ze strony Stowarzyszenia Polsko- Argentyńskiego Przedstawicielka Ewa Pernal oraz pan Michał Starosta z małżonką.

Rozmowa dotyczyła założeń, celów i form działania naszego Stowarzyszenia oraz możliwych form współpracy. Przedstawiliśmy plany na przyszłość, szczególnie te, które dotyczą 100 lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Argentyną a odrodzoną Polską. Rozmawialiśmy także o bohaterze obu narodów, majorze Ryszardzie Białousie, legendarnym dowódcy harcerskiego batalionu „Zośka”, w związku ze sprowadzeniem jego prochów z Patagonii i niedawnymi uroczystościami złożenia ich na Powązkach.

REUNIÓN CON AUTORIDADES DE LA ASOCIACIÓN POLACO-ARGENTINA

CAM05894