19/07/19

Piknik Argentyński

Piknik Argentyński

W dniu 19 lipca 2019 roku odbył się Piknik Argentyński. Wydarzenie miało miejsce w Służewskim Domu Kultury.

Zawsze gościnne progi Domu Kultury i gościnność Pani Dyrektor pod czujnym okiem Pani Ambasador Argentyny i zaangażowaniem Ambasady Argentyny, sprawiły iście sielską atmosferę tego wydarzenia. Po oficjalnych przemówieniach rozpoczął się rodzinny piknik.

W wydarzeniu uczestniczyły Władze Dzielnicy m.st. Warszawy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt udziału Władz Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego oraz jego wielu członków i sympatyków.

Piknik rozpoczął się tangiem – pokazem tanga, czyli tradycyjnym tańcem argentyńskim. Uczestnicy mogli nasycić oczy i uszy pięknym tańcem oraz muzyką.

Po tej uczcie duchowej, przyszedł czas na bardziej przyziemne sprawy. Kuchmistrz Ambasady stanął na wysokości zadania. Uczestniczy pikniku mogli rozkoszować swoje podniebienia wyśmienitymi choripanami i morcipanami. Ustawiła się spora kolejka do degustacji, a każdy pracownik Ambasady, zadbał z troską o każdego uczestnika pikniku.

Po zaspokojeniu ducha i żołądka, przyszedł czas na wysiłek intelektualny, mianowicie literaturę dziecięcą. Były czytania, konkursy i nagrody.

Ażeby nie zaschło w gardle i każdy mógł się orzeźwić w upale, bo pogoda dopisała, na bieżąco serwowana była yerba mate i inne napoje.

Atmosfera była rodzinna, przyjacielska i skłaniała do rozmów na różne tematy oraz snucia planów na przyszłość.

Impreza zintegrowała wielu Argentyńczyków i Polaków, Rodziny i Przyjaciół, Starszych i Młodszych oraz z różnych środowisk. W tym magicznym miejscu i z tymi Ludźmi, wszyscy czuli się jak w domu bez żadnych barier.

Opracował Michał Starosta

Piknik Argentyński