30/11/12

Pożegnanie Ambasadora Argentyny

W dniu 14 listopada 2012 roku Stowarzyszenie Polsko-Argentyńskie zaprosiło Ambasadora Argentyny, pana Gerarda Manuela Biritosa i Jego Małżonkę na spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Ich cześć w związku z zakończeniem Ich misji dyplomatycznej w Polsce i powrotem do Argentyny.

Spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie naszego Stowarzyszenia, miało miejsce w kawiarni „Nana cafe”, na warszawskiej Saskiej Kępie i przebiegło w prawdziwie rodzinnej atmosferze, której sprzyjali właściciele kawiarni oraz jej artystyczny, kameralny wystrój.

W swoim przemówieniu, pan Ambasador Biritos mówił o swej fascynacji Polską i bardzo pozytywnych wrażeniach, jakie zachowa w pamięci ze swej misji w naszym kraju. Nawiązał do 90-letniej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Argentyną, której obchody odbywają się właśnie w tym roku i obfitują w wiele znaczących wydarzeń, zwłaszcza kulturalnych. Pan Ambasador odnotował też z dużym zadowoleniem utworzenie właśnie w tym jubileuszowym i znaczącym dla polsko-argentyńskich stosunków roku, naszego Stowarzyszenia, które powstało z inicjatywy grupy przyjaciół Argentyny.

W imieniu zebranych pożegnał dostojnych Gości dr Eugeniusz Noworyta, który podziękował Im za pomoc i ogromną życzliwość jaką od początku okazywali Stowarzyszeniu i jego inicjatywom. Na pamiątkę, przedstawiciel naszej organizacji wręczył panu Ambasadorowi upominek od Stowarzyszenia w postaci albumu „Dwory i dworki w Polsce”, zawierającego piękne zdjęcia polskiej, tradycyjnej architektury i polskich krajobrazów, z polsko – angielskim komentarzem, bogatym w informacje o polskiej kulturze i obyczajach, ze specjalną dedykacją, którą podpisali uczestniczący w spotkaniu członkowie Stowarzyszenia.

Serdeczne rozmowy i toasty wypełniły to dwugodzinne spotkanie. Pożegnaliśmy Pana Ambasadora i Jego Małżonkę życzeniami pomyślności po Ich powrocie do Ojczyzny i wyrazami wdzięczności za okazywaną nam przyjaźń.