14/06/14

Polskie Andy

Jest to tytuł spotkania z dr Wojciechem Lewandowskim, geografem i podróżnikiem, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, jakie nasze Stowarzyszenie zorganizowało w ramach cyklu „Moje spotkania w Argentynie” w dniu 10 czerwca br. w Galerii Delfiny w Warszawie.

Po bardzo interesującej prezentacji dra Lewandowskiego, uczestnicy spotkania obejrzeli poruszający film dokumentalny w reżyserii Piotra Makosa, na podstawie scenariusza W. Lewandowskiego o polskich wyprawach w Andy: współczesnych i wcześniejszych, w okresie międzywojennym. To zestawienie dokonań różnych pokoleń naszych taterników wywiera głębokie wrażenie i rodzi szacunek dla ich pionierskich osiągnięć. A poza wszystkim, film ukazuje niezwykle ciekawe środowisko i fascynujące pod względem intelektualnym i etycznym postacie.

Spotkanie zakończyła tradycyjna lampka wina i ożywione rozmowy z udziałem twórców i uczestników wypraw w Andy oraz, co jest godne podkreślenia, uniwersyteckiej młodzieży, zainteresowanej tematyką spotkania i współpracą z naszym Stowarzyszeniem.